Zdrowie
Profilaktyka

Zadbaj w odpowiedni sposób o Dno miednicy

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują też w właściwej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, właściwie każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były zbyt napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób bardzo staramy się osiągać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego rodzaju trudnościach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek wskazane jest zwrócić uwagę na niektóre ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco też można je wykonywać. Należy wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Zostaw komentarz