Zdrowie
Profilaktyka

Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

Trzeba mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Dlatego też właściwie każdy powinien w wartościowy sposób zadbać o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były aż nazbyt napięte. Nie da się również ukryć, iż mięśnie dna miednicy odpowiadają za odpowiednie utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w sprawny sposób bardzo staramy się realizować możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, oferować pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju niedogodnościach bardzo ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego warto zwrócić szczególną uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak sam skurcz, podczas wykonywania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, chociażby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz