Zdrowie
Profilaktyka

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Warto mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują również w właściwej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Z tej racji każdy z nas powinien w zadowalający sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale również nie były zbyt napięte. Trudno również ukryć, iż mięśnie dna miednicy odpowiadają za dobre utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu a także różnych narządów w jamie brzusznej.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób bardzo staramy się dokonywać możliwie najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego typu trudnościach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Warto prowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz